Uroda Zdrowie

Biotyna Na Włosy – Witaminy Dzięki Którym Nasze Włosy Są Piękne I Zdrowe

Biotyna to nic innego jak witamina B7, nazywana też witaminą H. Biotyna jest związkiem organicznym, rozpuszczającym się w wodzie.

To właśnie witamina B7 bierze udział w reakcjach metabolicznych – przetwarza białka, tłuszcze oraz węglowodany. Biotyna jest niezbędna do prawidłowego metabolizmu naszego organizmu. To ona stabilizuje poziom glukozy we krwi, to dzięki niej nasze włosy, skóra i paznokcie są piękne i zdrowe. Biotynę produkuje flora bakteryjna jelit. Z pomocą tej witaminy możemy zapobiegać łojotokowemu zapaleniu skóry. Żeby nasze włosy były w dobrej kondycji, żeby wyglądały pięknie i nie wypadały, biotyna jest do tego wprost niezbędna.

BIOTYNA WŁAŚCIWOŚCI

Właściwości biotyny są nieocenione. To biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny, a to przecież keratyna jest głównym budulcem włosów, skóry i paznokci. Biotyna dostarcza do włosa siarkę, co powoduje, że włos na całej długości jest mocny i elastyczny. Dzięki niej regulowany jest metabolizm skóry głowy, a to skutecznie zapobiega powstawaniu łupieżu i przyspiesza porost włosów. Jeśli w naszym organizmie nie występuje niedobór biotyny, nie musimy martwić się o nadmierny łojotok, czy wspomniany już wyżej łupież. Dzięki biotynie możemy usprawnić funkcjonowanie tarczycy, a jak wiadomo to niedoczynność tego narządu objawia się nadmiernym wypadaniem i łamliwością włosów. Witamina B7 pomaga również w wytwarzaniu hemoglobiny, dzięki czemu krwinki czerwone dostarczają tlen do komórek organizmu, także do cebulek włosów.

  • biotyna jest niezbędna do prawidłowej przemiany glukozy we krwi
  • biotyna bierze udział w syntezie kwasów tłuszczowych
  • biotyna ma wpływ na wzrost i ogólny rozwój organizmu
  • biotyna zapewnia dobry stan włosom, skórze i paznokciom

Jeśli zmagasz się z łamliwością włosów, lub ich wypadaniem sięgnij po biotynę. Ta cenna substancja odbuduje zniszczone włosy, przyspieszy ich wzrost i zapewni im piękny wygląd od cebulek, aż po końce.

BIOTYNA NA WŁOSY EFEKTY

Wystarczy sięgnąć po suplement biotyny, by pożegnać się z problemem słabych włosów. Już po dwóch tygodniach kuracji można zobaczyć pierwsze efekty. Należy pamiętać, że witamina B7 ważna jest w wielu aspektach naszego zdrowia. Niedobór tej cennej witaminy objawia się nie tylko wypadaniem włosów, ale też apatią, zmęczeniem, drętwieniem stóp i dłoni, łuszczącym się naskórkiem i rozdwajaniem paznokci. Jeśli zatem zauważysz nawracające powyższe symptomy u siebie, pomyśl czy nie cierpisz na niedobór biotyny i jak najszybciej uzupełnij jej braki. Dużo biotyny znajduje się w mięsie, jajach, rybach, orzechach, nabiale, warzywach i owocach. Jeśli zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie produktów bogatych w biotynę nie pomoże, powinnaś sięgnąć po suplement biotyny w tabletkach, bądź kapsułkach.

BIOTYNA NA WŁOSY

W sieci można znaleźć mnóstwo pozytywnych opinii na temat biotyny. Nic dziwnego skoro w szybki sposób pomaga pozbyć się problemu z cerą, łamliwymi paznokciami i wypadającymi włosami.

Similar Posts