Pozostałe

Balkon, który może być bardziej prywatny niż myślisz.

Choć dzisiejsze budownictwo w szczególności jeśli rozmawiamy o blokach jest naprawdę dość irytujące pod względem prywatności, to warto wspomnieć o tym, że istnieje mnóstwo sposobów na to, by móc tej prywatności zyskać nieco więcej.

Każdy z nas, mieszkający w bloku posiada zamontowane na swoich oknach żaluzje czy tez rolety. Jednak to nie zawsze wystarcza, bloki niestety są stawiane okno w okno i gdy w ciągu dnia chcemy wpuścić nieco więcej światła do środka to niestety jesteśmy narażeni na wścibskie i ciekawskie oczy naszych sąsiadów czy nawet przechodniów, którzy będą ochoczo zaglądali do naszych okien widzą przeróżne szczegóły naszych pomieszczeń. Nie ukrywajmy, że ludzie są zwyczajnie z natury ciekawscy, a czasami wręcz wścibscy dosłownie zaglądając nam do okien. Dotyczy to w szczególności balkonów. Szczególnie tych starszych balustrad, gdzie zamontowane są zwykłe „przęsłowe barierki” przez które dosłownie wszystko widać. Jest na to jednak bardzo solidne i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie, a mianowicie specjalne osłony balkonowe, które montujemy pomiędzy przęsłami balustrady.
Obecnie możemy znaleźć naprawdę wielu producentów tego typu rozwiązań. Co najważniejsze takie osłony praktycznie w stu procentach zatrzymują wścibski wzrok sąsiadów, a do tego są przede wszystkim łatwe w czyszczeniu. Balkon, który może być bardziej prywatny niż myślisz.

Większość z producentów używa materiałów takich, by można je być czyścić chociażby zwykłą gąbką z mydłem.

Jest to niezwykle wygodne, ponieważ w razie konieczności nie będziemy musieli ich nawet zdejmować, a jeśli mówimy już o montażu o demontażu. Tego typu osłony balkonowe posiadają specjalne oczka, dzięki którym szybko rozmieścimy je w odpowiedni sposób na naszym balkonie, a następnie solidnie je zamocujemy chociażby plastikową opaską zaciskową. Jeśli więc interesują Cię osłony balkonowe, które są naprawdę solidne i wytrzymałe, a przede wszystkim łatwe w czyszczeniu to wystarczy skorzystać z przeglądarki internetowej by szybko znaleźć jedną z wielu ofert.

Similar Posts