Pozostałe

Auto poleasingowe – jak wybrać?

Spośród wielu dostępnych na rynku motoryzacyjnym możliwości, auto poleasingowe wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do stanu technicznego, przebiegu i historii serwisowania. W porównaniu z klasycznymi samochodami używanymi w tym samym roczniku i modelu ich cena jest niemal 30-50% niższa.

Auto poleasingowe – jak wybrać?

Spośród wielu dostępnych na rynku motoryzacyjnym możliwości, auto poleasingowe wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do stanu technicznego, przebiegu i historii serwisowania. W porównaniu z klasycznymi samochodami używanymi w tym samym roczniku i modelu ich cena jest niemal 30-50% niższa. Dzisiaj możemy z powodzeniem wybierać samochody w różnym wyposażeniu, o różnym standardzie w zakresie cenowym oscylującym od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Skąd głosy sprzeciwu?

Osoby nieprzekonane do możliwości zakupu auta poleasingowego często podnoszą argumenty, takie jak relatywnie duży, jak na samochód dwu-, lub trzyletni przebieg, lub brak wyjątkowej pielęgnacji, która towarzyszy zazwyczaj eksploatacji swojego prywatnego samochodu. Auto nie jest zazwyczaj tak bardzo dopieszczone. Z drugiej strony, który samochód używany od właściciela może być w tak dobrym stanie jak auto poleasingowe?

Czy zatem warto kupić auto poleasingowe?

Zdecydowanie tak, jeśli zostaną spełnione wszystkie najważniejsze warunki dotyczące zakupu. Przede wszystkim warto zadbać o sprawdzenie książeczki serwisowej i wszystkich wpisów w niej zawartych. Samochody firmowe muszą posiadać bowiem wszystkie badania techniczne i niezbędne rejestry napraw. Co więcej, wszystkie ich części muszą być oryginalne – co nie jest regułą w przypadku klasycznych samochodów używanych. Przed zakupem warto odbyć jazdę próbną i sprawdzić jak prowadzi się pojazd.

Auto poleasingowe – dla kogo?

W teorii dla każdego świadomego użytkownika samochodu. Są to bowiem solidne, sprawdzone rozwiązania. Jednak w wielu licytacjach poleasingowych udział mogą brać wyłącznie podmioty gospodarcze, prowadzące własną działalność gospodarczą. Ogranicza to możliwość wzięcia udziału w licytacji osobom prywatnym. Należy zatem czytać precyzyjnie opis aukcji i szukać takich, w których możemy wziąć udział bez względu na status prawny.

 

Similar Posts