Choroby Zdrowie

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej

Niektóre anomalie uzębienia wymagają konsultacji i leczenia przez chirurga stomatologicznego.Tacy specjaliści przyjmują w klinice stomatologicznej, gdzie w gabinecie dentystycznym znajduje się profesjonalny wysokiej, jakości sprzęt. Zabiegi wykonywane w takich placówkach medycznych mogą dotyczyć na przykład wszczepienia implantów zębowych, zamocowania protez zębowych lub usuwania zębów mądrości.

Chirurgia stomatologiczna – usuwanie zęba mądrości

Konieczność usunięcia zęba mądrości z reguły może być spowodowana jednym powodem tzn. niewłaściwym kierunkiem jego wzrostu. Jeśli ząb mądrości rośnie w złym kierunku, uszkodzi sąsiednie tkanki i korzenie sąsiednich zębów. Może rosnąć w kierunku szczęki, sąsiedniego zęba, powodując dyskomfort zamieniający się w ból.

Cała trudność polega na tym, że nie tylko nieprawidłowo rosnący ząb może wywierać nacisk na sąsiednie, ale może również wywierać nacisk i zapobiegać jego wzrostowi. Nie tylko sąsiednie zęby, ale także kości, a nawet dziąsła mogą zakłócać wzrost zęba mądrości. Dlatego jeśli ząb zaczyna wyrastać i napotyka opór, boli, a procesy zapalne zaczynają się w środku.

Jeśli zęby mądrości mają problemy z kierunkiem wzrostu, może to powodować szereg niedogodności: ból podczas żucia, ryzyko przemieszczenia sąsiednich zębów i procesy zapalne w dziąsłach. Priorytetem leczenia w tym przypadku jest usunięcie. Przede wszystkim najważniejsze jest, aby udać się do dentysty, gdy pojawią się pierwsze objawy takie jak krwawienie i ból. Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną, która odpowiada za leczenie zęba lub podjęcie przez specjalistę decyzji o jego usunięciu.

Klinika stomatologiczna – zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej

Kwestia przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego może pojawić się, jeśli po zdiagnozowaniu układu zębowo-szczękowego w kości i tkankach miękkich pojawią się ogniska zapalne z obecnością ziarniniaka lub torbieli. Powodem ich powstawania są skomplikowane formy próchnicy. Ciało zaczyna się bronić, a wokół miejsca infekcji buduje się gęsta powłoka, izolując dotknięty obszar od zdrowej kości. Najpierw powstaje ziarniniak, a następnie torbiel zęba tzn. pusta formacja wypełniona cieczą zawierającą toksyny wytwarzane przez drobnoustroje.

Torbiel może rozwijać się przez długi czas, a ponieważ nie powoduje bólu, niepostrzeżenie niszczy kość szczęki. W większości przypadków wskazany jest zabieg chirurgii stomatologicznej, które obejmuje: operację resekcji wierzchołka korzenia lub odcięcie całego korzenia, (podczas gdy sam ząb pozostaje na swoim miejscu, pozostając na pozostałych korzeniach). Zabiegi tego rodzaju mogą zachować fizjologiczną funkcję zębów, w tym późniejszą instalację koron lub mostów.

Soldent – profesjonalne usługi stomatologiczne.

Similar Posts