Pozostałe Zdrowie

Wyciskarki poziome a pionowe

Wyciskarki wolnoobrotowe od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ w odróżnieniu od sokowirówek pomagają one zachować zdecydowanie większą ilość cennych dla zdrowia witamin oraz minerałów.

Niestety, ale sklepowe soki zawierają w swoim składzie wiele niepotrzebnych dodatków w postaci konserwantów oraz cukru, dlatego też w trosce o swoje zdrowie warto zdecydować się na świeżo wyciskany sok pochodzący właśnie z wyciskarki. Obecnie w sklepach można zakupić zarówno wyciskarki poziome, jak i pionowe. Czym jednak różnią się one między sobą?

Pozioma wyciskarka
Poziome wyciskarki znacznie dłużej dostępne są na rynku niż wyciskarki pionowe, dlatego też zostały one dopracowane absolutnie w najwyższym stopniu. Pomimo tego, iż zajmują one znacznie większą ilość miejsca niż drugi rodzaj wyciskarek, to jednak pracują dosyć cicho i są bardzo wytrzymałe. Takie wyciskarki bardzo dobrze radzą sobie zarówno z wyciskaniem soku z warzyw i owoców, jak i z ziół oraz liści. W bardzo łatwy sposób można utrzymać je w czystości, ponieważ z konstrukcyjnego punktu widzenia są one mniej skomplikowane w budowie. Jeśli wyciskarka ma być używana na co dzień, to warto zdecydować się właśnie na model poziomy właśnie ze względu na łatwość czyszczenia.

Pionowa wyciskarka
Wyciskarki te pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno głównie z myślą o osobach, które nie dysponują w kuchni zbyt dużą ilością miejsca, jednak cieszą się nie mniejszą popularnością niż poprzedniczki. W przypadku pionowej wyciskarki wałek umiejscowiony jest inaczej niż ma to miejsce w przypadku wyciskarki poziomej, jednak jeśli chodzi o jakość soku, to jest ona praktycznie identyczna. Warto jednak mieć świadomość tego, iż wyciskarki pionowe mogę mieć nieco problem z wyciśnięciem soku z ziół oraz warzyw liściastych, dlatego tez, jeśli komuś nie zależy jakoś specjalnie na soku z tych produktów, to wyciskarka pionowa powinna być w zupełności wystarczająca. Jeśli chodzi natomiast o mycie takiej wyciskarki, to z uwagi na nieco bardziej skomplikowaną konstrukcję (ze względu na większą liczbę części, a także zakamarków) zajmuje ono nieco więcej czasu niż ma to miejsce w przypadku wyciskarki poziomej, jednak nie stanowi to jakiegoś większego problemu.

Similar Posts