Pozostałe

Wybierz odpowiedni męski zegarek dla siebie – prezentacja marki Seiko.

Męski czasomierz musi zdobić dłoń użytkownika, ale także spełniać określone funkcje. Warto zwrócić uwagę także na prestiż marki i jej wielowiekowe tradycje. To właśnie komplikacja wymienionych cech pozwala wybrać najlepszy czasomierz w przyzwoitej cenie. Poznaj prestiżową i funkcjonalną markę Seiko.

Marka Seiko powstała w XIX wieku i cechuje się niebywałą precyzją wykonania, prestiżem, czy wysoką jakością. Czasomierze Seiko posiadają wiele funkcji, są odporne na trudy eksploatacji, a poza tym pięknie podkreślają męską dłoń. Co charakteryzuje zegarki męskie Seiko? Szeroki wybór modeli eleganckich, sportowych czy casual. Każdy mężczyzna, niezależnie od swojego charakteru, znajdzie wśród zegarków Seiko model odpowiadający jego potrzebom. Zegarki są wykonane z wysokiej klasy materiałów, mają niespotykane technologie w innych czasomierzach, a do tego podkreślą strój codzienny czy wizytowy. Jednak na tym nie koniec zalet marki. Czasomierze są też przystępne cenowo względem wysokiej jakości i prestiżu. Do tego praktycznie nie występują w nich awarie.

Szeroka oferta w różnych stylach

Panowie cenią sobie czasomierze, które są dla nich praktyczne. W zależności od przeznaczenia panowie poszukują zegarka na okazję, codziennego lub sportowego. Zegarki męskie Seiko to czasomierze dla każdej z tych grup mężczyzn. W katalogach sklepowych znaleźć można eleganckie czasomierze na bransolecie lub pasku, które świetnie podkreślą garnitur czy inny strój wizytowy. Bardziej uniwersalni panowie, którzy poszukują zegarka męskiego na okazję i do codziennego użytku, mogą wybrać model Seiko casual. Jest to elegancki czasomierz, który ma wstawiony chronograf, nadający mu lekkiego sportowego ducha. Marka oferuje również zegarki stricte sportowe dla panów o olbrzymim zacięciu sportowym. Wytrzymałe czasomierze marki Seiko świetnie sprawdzą się podczas dalekich podróży czy podczas uprawiania sportu.

Eleganckie, ale i bardzo odporne materiały

Zegarki męskie Seiko są wykonywane z wysokiej jakości stali szlachetnej. Zarówno koperty, jak i bransolety zegarków tworzone są z najlepszej stali na rynku. Jest ona odporna na korozję, niewielkie uderzenia czy przebarwienia. Paski zegarków marki Seiko są robione z tworzywa typu guma lub ze skóry naturalnej. Paski w modelach sportowych często są gumowe, ponieważ mają dużą odporność na wilgoć, załamania czy zadrapania. Niestraszny im kontakt z wodą, ponieważ nie wchłaniają wilgoci podczas kąpieli i nie trzeba ich osuszać. Paski skórzane to wysokiej jakości skóra naturalna, plastyczna, poddająca się z czasem rozmiarowi nadgarstka. Szkła mineralne zegarków, które chronią tarcze to wysokiej jakości szkiełka mineralne utwardzane specjalną technologią HARDLEX. Mają one najwyższą z możliwych skali twardości, dlatego są bardzo, ale to bardzo trudne do zarysowania. Wyłącznie przedmiot o skali twardości kamieni naturalnych może zarysować taflę szkła w zegarkach Seiko.

Mechanizm

Manufaktura Seiko szczyci się wytwarzaniem własnych mechanizmów. Napędy montowane w zegarkach bazują wyłącznie na technologii producenta. Prace nad własnymi mechanizmami sprawiły, że niektóre zegarki męskie Seiko mają specjalną technologię SOLAR. Jest to technologia, która pochłania promienie słoneczne, promieniowanie i przetwarza je w energię uruchamiającą mechanizm. Technologia wyklucza konieczność używania baterii, jak w tradycyjnych zegarkach kwarcowych. Dzięki temu zegarek nieustannie pracuje, bez konieczności kosztownej wymiany baterii. Zegarki mają również wbudowane specjalne zabezpieczenie, chroniące je przed przeładowaniem. Kiedy specjalny akumulator jest pełny energii, to zabezpieczenie kończy proces ładowania. Seiko posiada także napędy automatyczne do nakręcania lub uruchamiane ruchem dłoni. Mechanizmy są bardziej żywotne, ale mniej dokładne od swoich kwarcowych odpowiedników.

Funkcjonalność

Zegarki męskie Seiko to nie tylko prestiż, wysoka jakość, ale także funkcjonalność. W czasomierzach można spotkać stoper, alarm czy nawet tachymetr. Poza tym czasomierze mają różne stopnie szczelności. W klasycznych zegarkach o szczelności 3 ATM można spokojnie umyć dłonie i wystawić zegarek na deszcz. Szczelność 5 ATM uprawnia użytkownika już do powierzchniowego pływania w basenie czy w zbiornikach naturalnych. Jednak należy pamiętać, że nie wolno w zegarku nurkować. Dopiero klasa szczelności 10 ATM uprawnia właściciela do schodzenia w zegarku pod taflę wody. Nurkowanie ze specjalistycznym sprzętem jest możliwe dopiero w zegarku ze szczelnością 20 ATM. Uwaga dotycząca wszystkich klas szczelności: w zegarkach podczas pływania i nurkowania nie można używać przycisków ani koronki. Użycie poszczególnych przycisków może spowodować zalanie mechanizmu i jego korozję. Niestety, ale wiąże się to z koniecznością rozbierania mechanizmu i jego czyszczenia. Usługa jest bardzo kosztowna i często porównywalna z ceną nowego napędu.

Zegarki męskie Seiko to prestiż, luksus, wysoka jakość i funkcjonalność oparte o nowoczesne technologie. Zaletą marki jest także przystępna cena poszczególnych czasomierzy. Podstawowe modele można nabyć już w cenach kilkuset złotych. Bardziej skomplikowane warianty sportowe z dużą ilością technologii, to wydatek rzędu 1500 – 2000 złotych.

Similar Posts