Właściwości olejków eterycznych dla zdrowia i urody

Artykul dodany: 13 lutego, 2016

bee-sea-lavender-flowers-1O zapachu lawendy, drzewa sandałowego czy cedrowego, róży lub owoców cytrusowych – olejki eteryczne prócz pięknego aromatu, mają wiele cennych dla zdrowia i urody człowieka właściwości. Wchodzą w skład licznych kosmetyków, m.in. do kąpieli czy pielęgnacji ciała.

Czym są olejki eteryczne?

Pod pojęciem olejki eteryczne należy rozumieć substancje o złożonym składzie chemicznym. Wbrew pozorom, nie są one tłuste. Składają się z kombinacji alkoholi, fenoli, kwasów, estrów, tlenków, ketonów czy aldehydów. Olejki występują w naturze, ale można je produkować również w warunkach laboratoryjnych, co ma miejsce między innymi na potrzeby przemysłu. Kupując olejki eteryczne tutaj http://www.ecoflores.eu/pl/c/Olejki-eteryczne/65 np. na EcoFlores, można uzyskać bazę do produkcji m.in. kul musujących do kąpieli, balsamów i kremów, albo korzystać z nich samodzielnie do masażu czy relaksacji i leczenia wielu różnych schorzeń.

Właściwości zdrowotne olejków eterycznych

Niewielu z nas ma świadomość tego, że olejki eteryczne mają liczne właściwości pro zdrowotne. Nanoszone na skórę przyspieszają gojenie się ran i stanowią skuteczny środek przeciwbólowy. Mają relaksacyjne działanie, dlatego korzystają z nich między innymi masażyści czy pracownicy ośrodków SPA i Wellness.

Olejki eteryczne dzięki swojemu złożonemu składowi, wykazują wiele właściwości zdrowotnych. Działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, antygrzybiczo, antyspazmatycznie, detoksykacyjnie, przeciwbólowo i odkażająco. Po nałożeniu na skórę zmniejszają przekrwienie, działają kojąco i zdecydowanie poprawiają krążenie krwi. W toku wieloletnich badań potwierdzono wysoką skuteczność stosowania w medycynie naturalnej i alternatywnej olejków eterycznych. Leczy się nimi w ramach aromaterapii stany lękowe, depresje, czy też kobiece dolegliwości, z zespołem napięcia przedmiesiączkowego na czele. Można nimi leczyć ból głowy, nawracające migreny, bezsenność lub napięcie mięśni.

Aromaterapia wykorzystująca wiele różnych olejków eterycznych jest skuteczną metodą relaksacji. Olejki dodawane do oliwki stosowanej do masażu zwiększają jego pozytywne efekty oddziaływania na pacjenta. Łagodzą bóle mięśni i stawów. Należy pamiętać, że aromaterapii nie można stosować bez ograniczeń. Olejki eteryczne nanoszone na skórę w zbyt dużym stężeniu mogą wywołać podrażnienie. Nie należy ich w ogóle stosować w przypadku epilepsji, u kobiet w ciążę, u chorych cierpiących na astmę czy alergie różnego pochodzenia.

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie