Zdrowie

Witamina D – w kroplach czy w kapsułkach

Witamina D, to kolejna z witamin, która pełni istotną funkcję w procesie właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Naturalnie witaminę D, możemy zażywać poprzez kontakt z promieniami słonecznymi. Niestety, z racji zamkniętego trybu życia, dokonywanie się syntezy skórnej jest stosunkowo niskie. Różnie bywa również z nasza dietą, która powinna nam dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. Zazwyczaj bardzo duży nacisk kładzie się na odpowiedni zasób tej witaminy w diecie małych dzieci, z dorosłymi bywa różnie.

Zażywanie witaminy D wiąże się z wieloma korzyściami. Witamin D wpływa między innymi na zwiększeni odporności organizmu. Regularne zażywanie witaminy D może znacząco obniżyć ryzyko infekcji. Witamina D wpływa pozytywnie również na nasze mięśnie oraz kości, dzięki czemu możemy uchronić się przed kontuzjami czy wizytami w szpitalu. Zażywanie witaminy D jest szczególnie zalecane osobom, które borykają się z osteoporozą.

Sposoby przyjmowania witaminy D mogą być różne, po pierwsze możemy skorzystać z obecnych w aptekach tabletek, kropli lub kapsułek żelowych. Większość z nich to preparaty sprzedawane bez recepty. Dostępne rodzaje witaminy d, sprawiają, że możemy wybrać taką postać, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Witamina d w kroplach jest zazwyczaj kojarzona z podawanymi dzieciom suplementami. Wygodnym rozwiązaniem może okazać się również witamina d w płynie. Wszystko zależy od tego, jaki sposób przyjmowania witamin preferujemy. Bardzo często witaminy w płynie mają przyjemny smak, nie zawierają jednak zazwyczaj cukru czy sztucznych barwników. Jeśli dodamy do tego łatwość aplikacji, to otrzymamy produkt, który staje się ciekawą alternatywą.  Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na temat witaminy d w płynie, to warto zajrzeć na stronę http://biowitalni.pl. Dla ceniących sobie tradycję, najlepszym wyborem może okazać się natomiast witamina D w kapsułkach. Ostatecznie nie zapominajmy również o tym, aby nasze dieta była bogata w witaminy. Pamiętajmy, że przyjmowanie witaminy D powinno odbywać się razem z posiłkiem, który zawiera tłuszcz, wtedy jest bowiem lepiej wchłaniana.

 

 

Similar Posts