Pozostałe

Szkolenie pracowników – czy twoj mały biznes tego potrzebuje?

Otworzyłeś start-up, zatrudniłeś kilka osób; wszystkie doskonale znają swoje role, świetnie radzą sobie z wypełnianiem swoich obowiązków, a firma przynosi zyski.

Otworzyłeś start-up, zatrudniłeś kilka osób; wszystkie doskonale znają swoje role, świetnie radzą sobie z wypełnianiem swoich obowiązków, a firma przynosi zyski. Zastanawiasz się, czy dodatkowe szkolenie będzie w jakikolwiek sposób wartościowe w przypadku twojego przedsiębiorstwa? Odpowiedź zawsze brzmi TAK. Wiedza na temat tego, jak wykonywać swoja pracę to jedno – ale wiedza o tym, jak się rozwijać, to przejście na kolejny stopień wtajemniczenia.

Znaczenie umiejętności miękkich

Ale jak możesz stworzyć nastawiony na rozwój sposób myślenia? Pierwszym krokiem jest poprawa umiejętności komunikacyjnych zarówno menedżerów, jak i pracowników. Do tego dochodzą dwa ważne elementy: ukierunkowane rozmowy i informacje zwrotne.

Ukierunkowane rozmowy to dyskusje wiążące się z wysokim poziomem emocji i których wyniki są obarczone dużym ryzykiem, ponieważ zazwyczaj pochodzą z nich różne opinie. Małe firmy potrzebują tego rodzaju rozmów, ponieważ każda pojedyncza decyzja ma poważne konsekwencje. Nauczając ludzi, jak zarządzać rozmowami, zarówno pod względem słuchania, jak i mówienia, możesz upewnić się, że każda dyskusja jest konstruktywna.

Inną ważną umiejętnością miękką jest umiejętność przekazywania informacji zwrotnych swoim pracownikom. Ważna jest nie tylko informacja zwrotna, ale także sposób, w jaki się komunikujesz. W idealnym świecie menedżer powinien zacząć od zdefiniowania swoich oczekiwań i zadawania pytań takich jak: co sprawi, że ta sytuacja będzie lepsza i co można poprawić? Szkolenie przeprowadzone przez profesjonalistów – na przykład z firmy Ambiznes (www.ambiznes.pl) może sprawić, że zarówno management jak i pracownicy na każdym szczeblu poprawią swoje umiejętności miękkie związane z prowadzeniem konstruktywnych dyskusji i otworzą się na przekazywanie sobie informacji zwrotnych (tak zwanego feedbacku).

Spotkania twarzą w twarz

Umieszczając w praktyce umiejętności konwersacyjne i feedback, ważne jest, aby myśleć tak, jakbyś był w rozmowie twarzą w twarz. Zrozumienie różnicy między spotkaniem grupowym a spotkaniem indywidualnym z konkretną osobą ma fundamentalne znaczenie dla sukcesu firmy. Podczas spotkań grupowych członkowie managementu przeprowadzają spotkanie, składają kilka komunikatów, a pracownicy wlączają się, informując o tym, co robią i co należy zrobić. Jednak osobiste spotkania są okazją do refleksji: spotkanie powinno być prowadzone przez pracownika, który omawia swoje cele, obawy i wyniki, a menedżer powinien reagować na opinie, sugestie i rozwiązania.

Spotkania twarzą w twarz są niezbędne z dwóch głównych powodów: po pierwsze, dla menedżera małej firmy zawsze trudno jest być na bieżąco ze wszystkim i jest to okazja do uzyskania bardziej szczegółowych informacji o firmie.

Jeśli nie wiesz, jak przeprowadzić idealne szkolenie, lub nie jesteś pewien, w jakich obszarach takie szkolenie jest potrzebne w twojej firmie, skontaktuj się ze specjalistami z branży. Odwiedź stronę internetową Ambiznes – www.ambiznes.pl, poznaj pełną ofertę firmy i zobacz, czego jeszcze możesz nauczyć się ty i twoi pracownicy.

Similar Posts