Choroby

Sposoby na rzucenie palenia papierosów

Sposoby na rzucenie palenia papierosów
Sposoby na rzucenie palenia papierosów

Budżet Polski w dalszym ciągu zarabia wielkie pieniądze na akcyzie nałożonej na papierosy – nie mówiąc już o zarobkach nielegalnych handlarzy, u których zaopatruje się sporo Polaków, którzy z wiadomych przyczyn są już zmęczeni ciągłymi wzrostami cen papierosów. To pokazuje, że chociaż popularność nikotyny sukcesywnie ulega zmniejszeniu, to jednakże w dalszym ciągu między Odrą a Bugiem żyje kilka milionów osób, które najzwyczajniej w świecie są uzależnione od palenia. Część z nich jest zainteresowana metodami rozstania się ze swoim nałogiem. Chociaż są również takie osoby, które wręcz chełpią się, iż palą papierosy.

Sposoby na rzucenie palenia papierosów

Bardzo skuteczne w rzucaniu palenia są papierosy elektroniczne. Nie jest to idealne rozwiązanie, w końcu w dalszym ciągu jesteśmy w jakimś stopniu palaczami, ale lepsze to, aniżeli codzienne wędrówki do sklepu po ulubione fajki. Ostatnio sporo się słyszy o tym, że będzie zmienione prawo, które ograniczy sprzedaż e-papierosów, jednakże póki co są one czymś OK. Wizyta u psychologa. Uzależnienie od nikotynizmu można leczyć, w tym celu warto zgłosić się do psychologa, który pomoże nam w walce z tym nałogiem. Odpowiednia motywacja i wsparcie psychiczne mogą dać naprawdę wiele.

skuteczne rzucanie palenia

Ciężko nie docenić grup wsparcia, są one organizowane w różnego rodzaju salkach, ale równie dobrze można po prostu zarejestrować się na jakimś forum dyskusyjnym. Wsparcie obcych ludzi, możliwość poznania ich historii, przemyśleń, daje to naprawdę wiele. Ustalenie sobie celu. Czyli jeżeli np. chcemy wyjechać na fajne wakacje, a ciągle nie mamy na to kasy, wystarczy odkładać do skarbonki wszystkie pieniądze, które wcześniej wydawaliśmy na papierosy. Jednakże chyba najskuteczniejsze, przynajmniej na ten moment, są tabletki Nicorix. Co jak co, ale sprawiają one, że nawet palacz z długoletnim doświadczeniem, wreszcie może się przełamać i powiedzieć stop temu nałogowi. Można je kupić w aptekach bądź drogą internetową. Są naprawdę w porządku.

Similar Posts