Dieta

Przyprawy wspomagające odchudzanie

O nienagannej sylwetce marzy każdy z nas. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie produkty powinniśmy spożywać, a jakich unikać, jeżeli zależy nam na tym, by na naszym ciele nie pojawiały się zbędne fałdki. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak wiele w procesie odchudzania może zdziałać odpowiednie przyprawienie naszego posiłku. Oto kilka przykładów przypraw, które wspomogą naszą walkę ze zbędnymi kilogramami.

Pierwszą z przypraw, której nie powinno zabraknąć na stole osoby pragnącej zdrowo zrzucić nieco tkanki tłuszczowej jest imbir. O jego właściwościach prozdrowotnych wiadomo było już w zamierzchłych czasach. Imbir reguluje procesy trawienne, poprzez zwiększenie wydzielania śliny, soku żołądkowego oraz żółci, w których znajdują się niezbędne do prawidłowego trawienia pokarmu enzymy. Znany jest również ze swoich właściwości przyspieszających metabolizm, a dodatkowo obniża również poziom cholesterolu we krwi. Doskonałym pomysłem będzie dodawanie imbirów do różnego rodzaju sosów oraz wywarów, a także sporządzanie pysznych, rozgrzewających napojów z wody, imbiru i cytryny.

Mówiąc o przyprawach przyspieszających przemianę materii, nie sposób nie wspomnieć o czarnym pieprzu. Jest to przyprawa, która potrafi zdziałać cuda jeżeli chodzi o odchudzanie, dlatego każdy powinien mieć go zawsze pod ręką. Jako że jednak nie wszyscy jesteśmy zwolennikami ostrych przypraw, warto zaopatrzyć się w wyciąg z czarnego pieprzu zawarty w preparacie Piperyna forte Visiomedica. Regularnie go zażywając, szybko zauważymy zmniejszenie apetytu oraz zachcianek na niezdrowe przekąski. Dodatkowo poprawi się tempo naszej przemiany materii, dzięki czemu zjadane przez nas potrawy będą szybciej metabolizowane. Piperyna forte Visiomedica dostępna tutaj piperyna.visiomedica.pl to doskonały zamiennik czarnego pieprzu dla osób, które nie są jego zwolennikami.

Kolejną przyprawą wspomagającą walkę ze zbędnymi kilogramami jest cynamon. Nie dajmy się zwieść jemu słodkiemu smakowi – wypowiada on istną wojnę tkance tłuszczowej! Przyspiesza przemianą materii, a dodatkowo obniża poziom glukozy we krwi. Może być zatem stosowany przez osoby pragnące uchronić się przed zachorowaniem na cukrzycę typu II. Spożywanie jednej łyżeczki cynamonu dziennie korzystnie wpłynie na naszą sylwetkę oraz na poziom cukru we krwi. Cynamon doskonale pasuje smakiem do kawy czy herbaty, dlatego przemycenie go w codziennej diecie nie powinno stanowić dla nikogo najmniejszego problemu.

Similar Posts