Pozostałe Turystyka

Przydatne akcesoria na długą podróż samochodem

Podróżowanie własnym samochodem to spora wygoda. Komfort jazdy ma szczególne znaczenie w przypadku dalszych wyjazdów. Aby umilić sobie długą podróż i zwiększyć jej bezpieczeństwo, warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie. W sprzedaży dostępne są różne przydatne akcesoria i gadżety, bez których trudno się obyć.

Wyposażenie dla kierowcy

Podczas długich podróży szczególne znaczenie ma komfort kierowcy. Niezbędnym wyposażeniem auta powinien być dobry system nawigacyjny. Nowoczesne technologie zapewniają odpowiednią orientację w terenie. Nawigacja przydaje się zwłaszcza w nieznanych okolicach. Kierowca musi też posiadać zestaw głośnomówiący i uchwyt na telefon. Takie wyposażenie pozwoli mu na swobodne prowadzenie rozmów w trakcie jazdy. Długotrwała podróż może być bardzo męcząca. Należy zadbać także o wygodę w pozycji siedzącej. W tym celu doskonale sprawdzi się odpowiednia mata masująca. Po założeniu na fotel, może ona działać na wybrane partie pleców kierowcy i przynosić mu ulgę.

Gadżety do samochodu dla dzieci

Wyruszając w dłuższą trasę razem z dziećmi, warto je czymś zająć na czas podróży. W samochodzie można zamontować na przykład odtwarzacz filmów. Pozwoli on najmłodszym przetrwać kilka godzin w samochodzie. Odtwarzacz umożliwia swobodne oglądanie ulubionych filmów i bajek. Ekrany najczęściej montowane są na zagłówkach przednich foteli. Innym rozwiązaniem jest montaż specjalnego fotelika ze stolikiem. Pozwoli on dzieciom bawić się, malować i grać w różne gry. Najlepiej sprawdzają się stoliki z powierzchnią magnesową. Takie rozwiązanie sprawia, że metalowe elementy nie spadają na podłogę samochodu podczas jazdy.

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Długa podróż zwykle wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą sporych bagaży. Dobrym pomysłem jest wyposażenie samochodu w dodatkowy bagażnik, najczęściej montowany na dachu. Takie rozwiązanie obecne jest w wielu samochodach wypożyczanych. Firmy oferujące wynajem średnioterminowy aut dbają o to, aby pojazd udostępniany klientom spełniał wszystkie ich wymagania. Dodatkowy bagażnik jest zwykle bardzo pojemny, dzięki czemu zwiększa komfort jazdy. W samochodzie nie powinno zabraknąć także lodówki turystycznej. Obecnie w sprzedaży znajdują się urządzenia podłączane bezpośrednio do gniazda zapalniczki. Gadżet ten doskonale sprawdza się zwłaszcza podczas najbardziej upalnych podróży latem.

Akcesoria dla zwierząt

W dłuższe podróże trzeba czasem zabrać także zwierzęta. Najczęściej są to psy, jednak również koty bywają wakacyjnymi pasażerami. Długa podróż jest szczególnie męcząca dla zwierzaków. Należy więc zadbać o odpowiedni kojec lub matę. Zostaną one umieszczone w bagażniku lub na tylnych siedzeniach. Wygoda podróży zwierząt w dużym stopniu zależy od miejsca dostępnego w samochodzie. Warto pamiętać, że nie wszystkie pojazdy nadają się do przewożenia zwierząt. W takiej sytuacji warto zadbać o robienie przerw w trakcie jazdy. Psy i koty mogą wówczas zjeść posiłek lub napić się wody, a także nieco rozprostować kości.

Similar Posts