Sport

Polski tenis ziemny – najlepsi Polacy

W każdej dyscyplinie sportowej trwają nieustanne dyskusje o tym, kto jest najlepszy. Nie inaczej jest w tenisie, dlatego systematycznie i skrupulatnie przygotowywane są rankingi zwycięzców tego białego sportu. Polscy tenisiści ziemni również mogą pochwalić się wieloma sukcesami.

Uznaje się, że to właśnie polskie tenisistki, takie jak Agnieszka Radwańska czy Jadwiga Jędrzejowska przyczyniły się do spopularyzowania tenisa ziemnego wśród rodaków. Już w 1937 roku Jędrzejowska dotarła do finału Wimbledonu i US Open, a dwa lata później w grze deblowej na kortach im. Rolanda Garrosa odniosła historyczne zwycięstwo. Młodzi polscy tenisiści również nieustannie dążą do pobicia nowych rekordów, by zapisać się w historii polskiego tenisa ziemnego.

Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym 2018

Jedną z najbardziej prestiżowych imprez tenisowych w Polsce są Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym 2018. Turniej ten już po raz siódmy organizowany był przez Fundację Radan oraz Miasto Gliwice. Polscy tenisiści, którzy biorą udział w tym turnieju notowani są w rankingach WTA oraz ATP.

Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym 2018 trwały aż tydzień tak, by zarówno kobiety jak i mężczyźni mogli rozegrać wszystkie zaplanowane mecze w grze pojedynczej i podwójnej oraz w grze mieszanej. Wśród tegorocznych zwycięzców znaleźli się: Marta Leśniak i Maciej Rajski.

Ranking tenisistów

Przez wiele lat tenisiści gromadzili kolejne tytułu, co przyczyniło się do powstania rankingu PZT, który dość rzetelnie przedstawia rozkład sił poszczególnych zawodników. To właśnie dzięki niemu wiemy, że mistrz Polski w tenisie ziemnym (gry pojedyncze) to Hubert Hurkacz.

Ten młody, polski tenisista jest reprezentantem kraju w Pucharze Davisa, a także triumfatorem profesjonalnych turniejów rangi ITF Futures i ATP Challenger. Hubert Hurkacz był także finalistą Australian Open 2015 w grze podwójnej chłopców. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP World Tour w singlu był na 88. miejscu. Jak podaje ranking tenisistów, tuż za Hurkaczem zakwalifikowali się także: Kamil Majchrzak oraz Paweł Ciaś.

Ranking tenisistek

Jedną z najpopularniejszych, polskich tenisistek jest Agnieszka Radwańska. W końcu to właśnie ona uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu tenisistek PZT. Radwańska ma na swoim koncie wygraną w 20 turniejach WTA i 2 ITF, w tym Turnieju Mistrzów. „Isia” wspięła się na drugie miejsce rankingu WTA. Co ciekawe, jest to pierwsza polska tenisistka, która zarobiła na korcie ponad 1 milion dolarów amerykańskich.

Do najlepszych polskich tenisistek można dołączyć również wiele innych kobiet, które mogą pochwalić się wielkimi, międzynarodowymi sukcesami odnoszonymi na korcie. Drugie miejsce w rankingu polskich tenisistek PZT zajmuje Magda Linette, która była reprezentantką kraju w Pucharze Federacji. Aktualnie trzecie miejsce należy do Magdaleny Fręch. Ta polska tenisistka zwyciężyła w trzech turniejach rangi ITF w grze pojedynczej. To również wielokrotna mistrzyni Polski seniorów.

Alicja Rosolska to kolejna wybitna tenisistka, która na swoim koncie ma już osiem zwycięstw w turniejach WTA w grze podwójnej. Co istotne, polska tenisistka Alicja Rosolska jest finalistką wielkoszlemowego US Open 2018 w grze mieszanej, a także półfinalistką Wimbledonu 2018 w deblu.

Mimo młodego wieku, na korcie świetnie radzi sobie również Iga Świątek. To właśnie do niej należy zwycięstwo juniorskiego Wimbledonu 2018 oraz juniorskiego French Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt. Iga Świątek jest złotą medalistką Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018 w grze podwójnej dziewcząt oraz finalistką juniorskiego Australian Open 2017 w grze w parze.

Polscy tenisiści swoje sukcesy zawdzięczają przede wszystkim ciężkiej pracy, wielogodzinnym treningom na korcie, a także wyposażeniu w profesjonalny sprzęt, który pomaga im doskonalić nabyte już umiejętności. Każdy z zawodników wyposażony jest w starannie dobrany, wysokiej jakości sprzęt, który można kupić np. w sklepie internetowym Amazing.pl.

Similar Posts