Firma Pozostałe

Opakowania jako forma reklamy Twojej firmy

Dbałość o marketing to klucz do posiadania dobrze prosperującej firmy. Właściciele korzystają z różnych form promocji marki. Jednak do użytkownika danego produktu albo usługi najlepiej trafia reklama w formie wizualnej. Aby ja stworzyć konieczne jest posiadania grafika oraz ludzi, którzy odpowiedzą, jakie kolory oraz kształty mogą przyciągnąć do siebie odbiorcę. Oto kilka wskazówek, które warto wykorzystać, tworząc spersonalizowane logo pod opakowanie produktowe.

Kolor prawdę o firmie powie

Zanim przejdziemy do opisu jak stworzyć pudełka do poszczególnych typów marek warto poznać zasady, które rządzą kolorami. Odpowiednie zestawienie kolorystyczne tworzy w podświadomości konsumenckiej pewien obraz. Aby móc stworzyć w odbiorcy wizję marki zgodną z prowadzoną działalnością warto poznać znaczenie koloru. Wiedza ta jest ogólnie dostępna w internecie. Dlatego warto się z nią zapoznać, aby stworzyć pudełko, które przyciągnie odpowiednią grupę odbiorców. Psychologia koloru to skuteczne narzędzie do określania celów marki. Kolor ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jako przykład posłużę się kolorem białym. Biel kojarzy się ludziom z otwartością, przygotowaniem oraz pozytywnym nastawieniem. Białe pudełko sprawia, że ludzie podświadomie będą bez żadnych obaw wykazywać zainteresowanie i już na etapie otwarcia będą pozytywnie nastawieni do pakunku. Niezależnie, czy będą znali marki czy wręcz przeciwnie. 

Kształt też jest istotny 

Mało konsumentów zwraca uwagę na kształt samego opakowania. Wychodzą z przekonania, że sama szata graficzna w zupełności wystarczy. Jednak to myślenie może być powodem niskiej sprzedaży naszych produktów. Dlatego, aby móc liczyć na ponadprzeciętne zyski dopracowanie koloru naszego logo powinno współgrać z kształtem naszego opakowania. Z tego względu pudełko możemy nieco udoskonalić stosują wymyślne formy. Szczególne warto mieć na uwadze grupę naszych klientów. Jeśli produkt ma być premium warto, aby jego kształt nawiązywał do nowoczesnych form architektonicznych. Natomiast produkt, który ma trafić do ludzi młodych warto, żeby miał kształt np. popularnych znaków graficznych tzw. emoikon. W przypadku dość różnorodnej grupy docelowej warto, aby opakowanie miało klasyczne kształty. W projektowaniu opakowań towarowych warto mieć na uwadze aspekty użytkowe. Kartonowe pudełko ma nie tylko ładnie wyglądać ale ma być też funkcjonalne. Ważne, aby otwarcie oraz dalsze użytkowanie produktu było łatwe. Należy pomyśleć o opakowaniach, które są łatwe w transporcie. 

 Artykuł powstał przy współpracy z packhelp.es 

Similar Posts