Uroda

Odzyskaj kompletny i estetyczny wygląd zębów, dzięki nowoczesnym implantom BIOMET 3i

implantMarka “3i” to efekt współpracy periodontologa Richarda Lazzare i inżyniera Kietha Bethy. Firma powstała w 1987 roku, a wydarzenie to dało szansę pacjentom na całym świecie na piękny, estetyczny wygląd jamy ustnej. Nowoczesne i funkcjonalne implanty zaczęły powstawać w 1991 roku. Połączenie “3i” z BIOMET, Inc. pozwoliło poszerzyć oferty obu producentów. Obecnie BIOMET 3i należy do producentów oferujących najszerszą bazę implantów i komponentów protetycznych, jej celem jest zwiększenie komfortu pacjentów i uproszczenie implanto-protetyki.

Czym są implanty dentystyczne?

Implant zębowy to uzupełniający braki w uzębieniu zamiennik protez. Implant składa się z (najczęściej) tytanowej śruby, która jest wkręcana w kość szczęki pacjenta metodą chirurgiczną. Śruba ta ma imitować korzeń zębowy. Kolejno do śruby mocowany jest łącznik, który łączy śrubę z konstrukcją protetyczną, czyli z koroną porcelanową, mostem lub innym elementem. Wszczepienie implantu dentystycznego odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest wykonywane w gabinecie stomatologicznym, również w warszawskiej klinice Smile Design Clinic. Jeśli zabieg wszczepiania implantu zębowego zostanie wykonany prawidłowo, wówczas sami pacjenci nie są w stanie odróżnić implantu od naturalnego zęba.

Przebieg implantologii z użyciem BIOMET 3i

Na podstawie zdjęć RTG jamy ustnej specjalista opracowuje plan leczenia. Następnie znieczula miejscowo pacjenta i umieszcza w określonym miejscu tytanową śrubę. Po około dwóch miesiącach ten “sztuczny korzeń” powinien się ustabilizować. Po kilku tygodniach implant jest zastępowany tzw. śrubą gojącą, której zadaniem jest właściwe uformowanie dziąsła. Pobór wycisków wieńczy przygotowanie korony porcelanowej, a po pewnym czasie nadbudowa i korona są montowane do właściwego implantu. Jedna śruba może stanowić rdzeń dla nie jednej nadbudowy. Zabieg implantologii BIOMET 3i jest zupełnie bezpieczny, a implanty imitują naturalne zęby – informują specjaliści ze Smile Design Clinic.

Jak postępować po zabiegu?

Po wszczepieniu implantów BIOMET 3i gojenie się może potrwać tydzień lub dłużej. Należy w tym czasie przyjmować środki przeciwbólowe lub antybiotyki. Na początku rekonwalescencji warto stosować zimne okłady, a zęby myć przy użyciu miękkiej szczoteczki – zapobiegnie to podrażnieniu dziąseł. Nie zaleca się w tym czasie spożywania twardych produktów spożywczych oraz nadmiernej aktywności fizycznej.

Zalety implantów BIOMET

Implantologia z wykorzystaniem BIOMET 3i jest kosztowniejsza od rozwiązań protetycznych, nie mniej tu powinna się liczyć przede wszystkim jakość. Do najważniejszych korzyści płynących z zamocowania implantów BIOMET należą:

  • minimalne ryzyko uszkodzenia sąsiadujących zębów,
  • ochrona dziąseł,
  • zapobieganie zanikowi kości – a tym samym zwiększona stabilność i funkcjonalność,
  • estetyczny wygląd twarzy,
  • wygodna alternatywa dla protez,
  • wzrost poczucia własnej wartości, pozbycie się kompleksów,
  • brak dyskomfortu podczas gryzienia,
  • długofalowa oszczędność pieniędzy (trwałość implantu do końca życia),
  • ogólna poprawa kondycji fizycznej i psychicznej.

Więcej informacji na temat implantów BIOMET 3i znajduje się pod adresem: http://www.smiledesignclinic.pl/implanty/. Implanty BIOMET są stosowane przez najlepsze polskie kliniki stomatologiczne. Zacznij czerpać przyjemność z jedzenia i częściej się uśmiechaj!

Similar Posts