Dieta

Najlepsza dieta na przytycie

Osoby, które nieustannie walczą ze swoją nadwagą zapewne bardzo zazdroszczą takim ludziom, którzy mają wręcz przeciwną sytuację, a mianowicie chcieliby trochę przytyć, ponieważ ich wskaźnik BMI w sposób jednoznaczny wskazuje, że mają niedowagę. Wydaje się niektórym nieco dziwne, iż ktoś ma problemy z przytyciem – przecież niby wystarczyłoby nie ruszać się z domu, ciągle siedzieć przed komputerem, oglądać telewizję, a na dodatek jeść same fast foody i łakocie. Zapewne nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że taki tryb życia po pewnym czasie może spowodować ogromne spustoszenie w organizmie. Nawet jeżeli zastosujemy takową „dietę”, nie mamy pewności, iż zdołamy przytyć. Chociaż wcale nie jest powiedziane, że czymś niemożliwym jest przytycie – jednakże należy zrobić to z głową, ponieważ w przeciwnym razie będziemy narzekali na stan swojego zdrowia. W dalszej części tekstu zostanie przedstawiona najlepsza dieta na przytycie. To mocno subiektywny osąd, ale ta dieta faktycznie daje wiele dobrego!

Najlepsza dieta na przytycie

To chyba oczywiste, że czymś niezbędnym jest spożywanie produktów wysokokalorycznych – jednakże odpadają fast foody, ponieważ powinniśmy przytyć w taki sposób, aby nie popsuć sobie zdrowia. Warto spożywać takie owoce i warzywa, które mają więcej kalorii – mowa przede wszystkim o ziemniakach, winogronach, bananach czy awokado. Przydałoby się wprowadzić do swojego menu potrawy mączne, a więc chleb i makarony. Nie można również zapomnieć o spożywaniu większej ilości węglowodanów, a więc jedzmy ryż, płatki, kasze czy ziemniaki. Jednakowoż nie jest tylko i wyłącznie istotne to co jemy. Bardzo ważne jest także to w jaki sposób to robimy. Osoba, która chciałaby przytyć powinna jeść 5-6 razy, w zależności od ochoty i nastroju. Naturalnie nie można się objadać, zaspokojenie apetytu to jedno, ale już ciągłe uczucie przejedzenia do niczego dobrego nie prowadzi. Nie śpieszmy się zbytnio ze zmianą odżywiania, czyli wprowadzajmy wysokokaloryczne dania stopniowo, nic na siłę.

Szczupłe osoby mają poważne problemy z tym, aby „zmusić się” do jedzenia. Skoro przez całe życie zapewne nie jadły zbyt wiele, faktycznie taka zmiana może być niełatwa do zrealizowania. Dlatego też trzeba pobudzać swój apetyt. Chociażby pijąc przed planowanymi posiłkami soki owocowe albo warzywne – naturalnie godny uwagi jest również sok zmiksowany z owoców i warzyw. Apetyt powodują także niektóre przyprawy: anyż, bazylia, chrzan, cynamon, goździki, warzywa: pietruszka, cebula, seler, szczypiorek, rzodkiewka, owoce: morele, pomarańcze, mandarynki bądź filiżanka ziołowej / owocowej herbaty. Z całą pewnością nie można radykalnie zwiększać spożywania produktów wysokokalorycznych, wszelkiego rodzaju tłuste potrawy są niewskazane – w większych ilościach. W tym tekście tylko o diecie, ale nie można zapomnieć o tym, iż oprócz spożywania większej ilości kalorii przydałoby się także uprawiać sport. Powinno bardzo zależeć nam na tym, aby mieć bardziej rozbudowane mięśnie.

Similar Posts