Choroby Uroda Zdrowie

Kwas mlekowy na twarz – dlaczego warto go stosować?

Każdy klient gabinetów kosmetycznych doskonale wie, że najlepsze właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne mają różnego rodzaju kwasy. Używane są w pelengach, czy też preparatach kosmetycznych. A jaki kwas będzie lepszy od tego, który naturalnie jest wytwarzany przez sam organizm?

Właściwości kwasu mlekowego

Kwas mlekowy jest naturalną substancją, która występuje w organizmie każdego człowieka. Dzięki temu jego dodatkowe podanie nie wywołuje żadnej reakcji obronnej lub alergicznej organizmu, co powoduje, że jest to jeden z najbezpieczniejszych środków kosmetycznych. Mało tego, oprócz ogromnego bezpieczeństwa jego stosowanie charakteryzuje się znacznie lepszymi efektami działania niż sztuczne środki.
Zdecydowanie najlepsze efekty stosowania kwasu mlekowego to te dotyczące złuszczania martwego naskórka. Dzięki swoim właściwością w naturalny sposób jest wchłaniany w skórę, co powoduje bardzo skuteczne otwieranie porów w skórze, co z kolei działa niezwykle oczyszczająco. To działanie regeneracyjne to jednak nie wszystko, co niesie ze sobą stosowanie kwasu mlekowego na twarz. Dodatkowo przynosi on:

– nawilżenie i zabezpieczenie skóry przed wysychaniem,

– zabezpieczeniem przed szkodliwymi promieniami UV,

– ochronę skóry przed utratą wody,

– wspomaganie walki z trądzikiem,

– likwidacje przebarwień,

– uelastycznienie skóry, nadanie jej jędrności i gładkości.

Gdzie można go zastosować?

Powstaje jednak zasadzie pytanie, w jaki sposób i gdzie stosować ten środek? Najczęściej stosuje się kwas mlekowy na twarz, ponieważ to właśnie ten fragment ciała jest w najmocniejszym stopniu narażony na negatywny wpływ różnego rodzaju zagrożeń.
Najczęściej kwas mlekowy na twarz stosowny jest po prostu w formie peelingu, który można wykonać w gabinecie kosmetycznym, jak i również samodzielnie w domu. Nie ważne gdzie będzie wykonany, to, tak czy inaczej, przyniesie niezwykle pozytywne działanie na skórze twarzy. Oczyści ją z martwego naskórka, odblokuje pory, wygładzi, wyreguluje wydzielanie sebum, a nawet zmniejszy widoczność blizn.

Inne zastosowania kwasu mlekowego

Twarz to jednak niejedyne miejsce, gdzie kwas mlekowy będzie sprawdzał się tak dobrze. Można przy jego pomocy sporządzić doskonałej jakości balsam do ciała, a nawet zastosować go w formie szamponu do włosów, co znacząco poprawi ich kondycję.
Mało jest tak dobrze wpływających na zdrowie środków co kwas mlekowy, dlatego warto się czym prędzej z nim bliżej zapoznać.

Similar Posts