Pozostałe

Kto powinien kupić materace rehabilitacyjne?

Materace rehabilitacyjne są projektowane z myślą o osobach starszych, rekonwalescentach, natomiast również osobach zdrowych, lecz pracujących długo w jednej pozycji oraz takich, jakim dokuczają bóle kręgosłupa. Materace owego rodzaju mogą być zrobione z pianki termoelastycznej, pianki poliuretanowej, z lateksu, końskiego włosia bądź pozostałych doskonałej klasy produktów.

Mają one stanowić wsparcie dla kręgosłupa, natomiast również gwarantować właściwą wymianę powietrza. Jest to bardzo istotne w wypadku osób obłożnie chorych, jakie korzystają z materaca nie jedynie w nocy, lecz też w przeciągu dnia. Założeniem materacy rehabilitacyjnych jest podniesienie komfortu pacjenta, jaki cały dzień leży. Są stworzone w taki sposób, żeby idealnie dostosować się do ciała, co jest możliwe dzięki sprężystości punktowej.

Modele materacy rehabilitacyjnych – jaki dobrać?

Decydując się na zakup materaca rehabilitacyjnego, należałoby już wcześniej zorientować się w specyfikacji konkretnych rodzajów. Do niezwykle znanych należą materace przeciwodleżynowe i profilaktyczne. Przeważnie wykorzystuje się je u osób, u jakich jest ryzyko powstawania odleżyn. Doskonałym wyjściem będzie także materac zmiennociśnieniowy, jaki z pewnością sprawdzi się u osób potrzebujących niejednokrotnie zmieniać pozycję podczas leżenia.

Jaki materac dla chorego kręgosłupa?

W wypadku kłopotów z kręgosłupem najlepiej zdecydować się na właściwie zrobiony materac rehabilitacyjny. Pomoże on w odciążeniu pleców i zagwarantuje właściwe wsparcie dla chorego kręgosłupa. Materac rehabilitacyjny będzie właściwy również dla osób, jakie mają ogromne oczekiwania względem klasy materaca i dla tychże, jacy szukają prawdopodobnie jak najwyższego komfortu podczas snu. Należałoby najpierw przyjrzeć się materiałom, z jakich wykonuje się materace ortopedyczne. Dostępne są materace lateksowe, są sprężynowe, piankowe. Jak pokazują badania, bóle pleców znamiennie zwiększają się wówczas, kiedy śpimy na materacach z gąbki, więc pianki słabej klasy. Mogą one pojawiać się czasowo już chociażby po jednej nocy. Bóle, jakie wywołuje spanie na kiepskim materacu, charakteryzują się tymże, iż pojawiają się tuż po obudzeniu bądź rano. Wiemy wówczas, iż niezbędna jest cyrkulacja materaca.

SenSen – outlet materacy.

Similar Posts