Zdrowie

Jak walczyć ze stresem

Jak walczyć ze stresem

Stres potrafi zamienić nasze życie w niemalże koszmar. Jakby nie patrzeć nadmierny stres prowadzi do bardzo nieprzyjemnych schorzeń i zjawisk, w tym także niestety samobójstw. Człowiek niepotrafiący poradzić sobie z problemami po pewnym czasie uzmysławia sobie, oczywiście całkowicie mylnie, że jedyną drogą ucieczki przed stresem jest najzwyczajniej w świecie stres. Nie myślmy w taki sposób, zawsze możemy jakoś pokonać stres, nauczyć się z nim żyć, może się nie zaprzyjaźnić, ale przynajmniej radzić sobie jakoś. Poza tym, nie można całkowicie zniwelować stresu, za to jak najbardziej można po prostu postarać się o to, aby było go możliwie jak najmniej.

Jak walczyć ze stresem

Jak walczyć ze stresemBardzo pomocna jest psychoterapia. Moda na psychoterapię doszła do nas oczywiście ze Stanów Zjednoczonych, kraju, w którym to jest ona jakby nie patrzeć jedną z podpór ekonomii! Amerykanie każdego roku wydają setki milionów dolarów na wizyty w gabinetach terapeutycznych, do tego dochodzą miliardy na leki. I nie wydaje się, aby te pieniądze były pieniędzmi wyrzucanymi w błoto. Niby społeczeństwo amerykańskie ma swoje problemy, często są one bardzo szczelnie ukryte, ale bez psychoterapii byłoby o wiele gorzej. Doceniajmy zioła i różnego rodzaju mikstury pełne witamin i materiałów odżywczych. Niektóre z nich mają tysiące lat i są powszechnie używane przez wiele pokoleń. Przede wszystkim trzeba docenić to, że są one naturalne, a więc nawet jeżeli nam nie pomogą, co jest bardzo wątpliwe, to jednak mimo wszystko nie spowodują żadnych skutków ubocznych.

Zmiana miejsca pracy, a nawet zamieszkania. Jeżeli ktoś jest powiedzmy maklerem giełdowym na warszawskiej giełdzie, ale ma tak poważne problemy ze stresem, że rozważa nawet zejście z tego świata, powinien jak najszybciej zmienić swoją pracę, nawet miasto. Wiadomo, iż to nie jest łatwe, wizja utraty źródła utrzymania nigdy nie jest prosta, ale jeżeli podejdziemy do zmiany trybu życia z głową, bardzo możliwe, że nie będziemy mieli żadnych powodów do niepokoju. Dieta powinna być ona złożona z dużo większej ilości owoców, warzyw, ryb, makaronów. Zaś powinniśmy opanować się z cukrami, solą i mięsem, ponieważ nie sprzyjają one naszej kondycji psychicznej. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak to piekielnie istotne, aby w żadnym razie nie przyzwyczaić się do niezdrowego trybu życia.

Większa aktywność fizyczna, do tego jakieś hobby. Możemy mieć bardzo stresującą pracę, ale jeżeli codziennie się ruszamy, np. biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze, uprawiamy szermierkę bądź grami z kumplami w koszykówkę, będziemy mogli się wyluzować, zresetować swój umysł. Jeżeli zaś będziemy żyli tylko pracą, to nie dziwmy się, że po pewnym czasie niemalże sfiksujemy. Co do hobby: tyle tego jest, iż z całą pewnością zdołamy sobie coś znaleźć.

Czyli jak doskonale widać, na całe szczęście można podać całkiem sporo możliwości dzięki to którym zmienimy w diametralny sposób nasze życie, po prostu będziemy o wiele mniej zestresowanymi ludźmi. Byłoby fajnie, gdyby przynajmniej jeden czytelnik wreszcie poradził sobie ze stresem.

Similar Posts