Uroda Zdrowie

Jak obniżyć koszty opieki stomatologicznej

Planując szereg zabiegów stomatologicznych w prywatnej klinice musimy liczyć się z konkretnymi kosztami.

Jak je obniżyć? Co zrobić, jeżeli w danym momencie nie dysponujemy niezbędną kwotą? Jest na to kilka sposobów!

Prywatne ubezpieczenie pracownicze

Jeśli nasz pracodawca jeszcze nie zaproponował nam prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, warto go zapytać o to, czy jest taka możliwość i sprawdzić, czy zaoferowane ubezpieczenie obejmowałoby również opiekę stomatologiczną. To niezwykle popularna forma dodatkowych beneficjów związanych z zatrudnieniem, proponowana w wielu firmach.

Możliwość skorzystania z płatności ratalnej

Zdarza się, że gabinet czy klinika stomatologiczna proponują swoim pacjentom możliwość rozłożenia płatności na raty. Jest to szczególnie pomocne, kiedy leczenie będzie długotrwałe, w związku z czym może generować wysokie koszty. System ratalny jest nam znany już od wielu lat i pozwala pacjentom na to, żeby nie musieli odkładać leczenia w czasie, do momentu, w którym uzbierają niezbędną kwotę. Przykładowo – jeśli potrzebne są implanty zębów, których koszt przewyższa nasze aktualne możliwości finansowe, spłacanie należności w ratach może pomóc szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.

Karta pacjenta/zniżki i rabaty

Zmierzając regularnie korzystać z oferty konkretnej placówki lub już będąc jej częstym klientem, dobrze jest zainteresować się ewentualnymi zniżkami czy specjalnymi kartami rabatowymi, które często są przeznaczone dla stałych pacjentów. W niektórych klinikach można skorzystać również z kart dla całej rodziny. Dla wielu osób, to duże wsparcie finansowe.

Jeżeli sen z powiek spędzają nam koszty leczenia stomatologicznego, warto poprosić klinikę o jego dokładną wycenę i podanie kosztorysu poszczególnych etapów. Dzięki temu pacjent jest w stanie przygotować się finansowo lub rozważyć ewentualność skorzystania z dostępnych rozwiązań, na przykład opcji rozłożenia kwoty na raty.

Reasumując, chcąc obniżyć koszty opieki stomatologicznej, dobrze jest zainteresować się dostępnymi w danym gabinecie czy klinice rabatami, systemem ratalnym lub, jeżeli istnieje taka możliwość, prywatnym ubezpieczeniem proponowanym w miejscu pracy.

Similar Posts