Sport

Funkcjonalna bielizna termoaktywna

Tym, co może dać prawdziwą wygodę, a przede wszystkim komfort w trakcie uprawiania różnego rodzaju sportów jest bielizna termoaktywna. Co ważne, można jej używać w każdej porze roku, ważne jedynie, by wybrać odpowiedni model.

Czym dokładnie jest bielizna termoaktywna?

Jest to ubranie produkowane z dzianin syntetycznych, które ma specjalistyczną budowę włókien i samego materiału. Dzięki temu posiada ono zdolność oddalania wilgoci i potu ze skóry – pozostawiając ją suchą, nawet w trakcie znacznego wysiłku fizycznego. Jest to działanie bardzo pożądane, ponieważ wilgoć powoduje znaczną utratę ciepła z organizmu (co nie jest ani wskazane, ani przyjemne). Odprowadzanie potu jest możliwe dzięki temu, że taka bielizna: jest elastyczna i dobrze przywiera do powierzchni skóry, posiada rozwiniętą strukturę zewnętrzną oraz wchłania wilgoć wolniej niż jest ona odparowywana na zewnątrz. Termoaktywna bielizna odprowadza pot i wilgoć do swojej zewnętrznej warstwy, dzięki czemu zapobiega wychłodzeniu skóry. Syntetyczny materiał pochłania kilkanaście razy więcej wilgoci niż na przykład bawełna. Używając więc takiej bielizny nie odczuwa się nieprzyjemnego chłodu i nie naraża się własnego organizmu na wyziębienie.

Co zapewnia użytkownikowi termoaktywna bielizna?

Warto jeszcze zaznaczyć, że opisywana tutaj bielizna nie jest tym samym, co bielizna termiczna. Zadaniem tej drugiej jest jedynie izolacja cieplna – zabezpiecza ona przed wyziębieniem, lecz nie odprowadza wilgoci. Nie jest więc rozwiązaniem dla osób aktywnie uprawiających sport. Natomiast bielizna termoaktywna zapewnia:
– doskonałą izolację termiczną – bielizna reguluję temperaturę ciała, bo zatrzymuje wytwarzane przez nie ciepło, a jednocześnie zapobiega przenikaniu zimna;
– suchość oraz oddychanie skóry – ponieważ wilgoć jest odparowywana szybciej niż absorbowana, co daje prawdziwy komfort, a jednocześnie nie pozwala na wyziębienie organizmu;
– swobodę ruchów – termoaktywna bielizna bardzo dobrze dopasowuje się do ciała i dzięki temu nie ogranicza ruchu.
Na koniec warto też dodać, że taka bielizna jest zazwyczaj bezszwowa, dzięki czemu zapobiega uciskowi i ochrania przed otarciami skóry.

Similar Posts