Dieta Zdrowie

Dlaczego warto schudnąć? Sprawdź co grozi osobom z nadwagą

Jeżeli po nowym roku miałeś postanowienie, że schudniesz, ale jego realizację przekładasz na kolejny dzień, sprawdź koniecznie nasz artykuł i dowiedz się, jakie choroby grożą osobom, które cierpią na nadwagę.

Duża część z nas chciałaby mieć zgrabną sylwetkę. Niestety szybkie życie, jedzenie przetworzonej żywności w puszki, lub w restauracjach typu fast food przyczynia się do nadwagi u coraz większej liczby Polaków. Wielu z nas wmawia sobie, że większy brzuszek nie jest czymś złym i że ma go wielu naszych znajomych. Niestety prawda o nadwadze jest brutalna. Jeżeli nasze BMI przekroczy 30kg/m2, to prawdopodobieństwo przedwczesnego zgonu zwiększa się nawet o 100%, w stosunku do BMI na poziomie 20-25 kg/m2. Wniosek jest jeden – utrwalając w sobie złe nawyki żywieniowe skracamy sobie życie.

Bardzo ważnym aspektem zdrowego trybu życia jest aktywność fizyczna. Dzięki wysiłkowi fizycznemu spalamy kalorie oraz trenujemy nasze mięśnie, w tym serce, które jest zaraz po mózgu naszym najważniejszym mięśniem. Jeżeli nie prowadzisz zdrowego trybu życia i masz problem z nadwagą, to polecamy nawet zwykłe spacery, na których zaczniesz spalać zbędne kilogramy. Później jak się rozkręcisz to może nawet przebiegniesz maraton. Wszystko jest w Twoich rękach.

Jeżeli nie zaczniesz bardziej racjonalnie podchodzić do kwestii żywieniowych to znacząco zwiększysz możliwość zachorowania na:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • dyslipidemie,
  • cukrzyca typu 2,
  • zespół metaboliczny,
  • przerost lewej komory serca.

Powyższe choroby prowadzą do kolejnych powikłań, którymi są:

  • niewydolność krążenia,
  • choroba niedokrwienna serca (ChNS),
  • migotanie przedsionków,
  • nagła śmierć sercowa.

Dla przykładu, aż 90% osób cierpiących na otyłość zmaga się z otyłością, czyli BMI ma powyżej 30kg / m2. Dodatkowo otyli ludzie mają 5-krotnie większa szansę na zachorowanie na cukrzycę.

Badania amerykańskich naukowców wskazują również, że otyłość wiąże się z zachorowalnością na nowotwór. Czyli nadmierna otyłość, może być jednym z objawów, że w naszym organizmie jest coś nie tak. W takiej sytuacji pomoże Ci dietetyk stacjonarny, lub dietetyk online, który dobierze dla Ciebie odpowiednią dietę.

Nie czekaj, aż choroby staną się Twoją codziennością. Odchudzanie nie musi być trudne i nie musi się wiązać z samymi wyrzeczeniami. Dieta przygotowana specjalnie dla osób, które chcą się pozbyć zbędnych kilogramów może być również smaczna, co potwierdzają zadowolone osoby na forach internetowych oraz autorzy blogów o odchudzaniu.

Życzymy powodzenia w walce ze zbędnymi kilogramami!

Similar Posts