Pozostałe

Dlaczego warto kupować zegarki Casio?

Casio to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek świata. Nic dziwnego, w końcu to japoński tytan w produkcji zegarków. Czym wyróżniają się zegarki Casio i jak długa drogę przeszły, by zasłużyć sobie obecnie na miano niemal najlepszych zegarków na świecie? Warto przeczytać ten artykuł, aby się tego dowiedzieć.

Jaka jest historia zegarków Casio?

Wszystko zaczęło się w 1946 roku kiedy Japończyk Tadao Kashio Seisakujo założył firmę w Tokio. Początkowo w firmie produkowano części do mikroskopów oraz maszyn fabrycznych. Tadao miał trzech braci, z których jeden wyjątkowo interesował się elektroniką, a jego bożyszczem był Thomas Edison. Tadao, widząc znużenie brata pracą i jego powołanie do zajmowania się elektroniką, pchnął go w kierunku wynalazków. Pierwszym wynalazkiem był uchwyt pierścienia do …trzymania papierosa w trakcie pracy. Pomysł, choć z pozoru prosty, pozwolił zebrać fundusze na budowę pierwszego kalkulatora, który w owych czasach był innowacją. Mimo, że stworzenie kalkulatora zajęło 7 lat, doprowadziło do otwarcia europejskiej fabryki w Zurychu. 

Od produkcji kalkulatorów firma przeszła do produkcji zegarków. W 1974 roku światło dzienne ujrzał Casotrion, pierwszy skomputeryzowany zegarek na świecie. Wskazywał czas, ale także funkcję, która automatycznie określała liczbę dni w miesiącu. Potem Casio postanowiło połączyć tworzenie zegarków i komputerów i stworzyć zegarek z komputerem. Dzisiaj to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zegarków Casio. W 1978 roku firma wypuściła pierwszy zegarek z wyświetlaczem LCD. 

Lata 80-te należały do zegarka sportowego o bogatych funkcjach i nowoczesnej technologii – Casio G-Shock. W tych latach też wypromowano zegarek Pela – ultralekki i ultracieńki. W latach 90-tych pojawiał się damski odpowiednik G-Shocka – Baby-G. w 1999 roku firma wypuściła kolejny zegarek Casio, Pro Trek, który dzięki swoim funkcjom namierzania lokalizacji okazał się niezastąpiony dla miłośników górskich wycieczek. 

Obecnie wśród zegarków Casio można znaleźć kontrolowane drogą radiową oraz obsługiwane przez Bluetooth. Casio wciąż wprowadza nowe produkty, niesamowicie innowacyjne technicznie. 

Zegarki Casio – jakość i wygoda używania

Zegarki Casio są bardzo wytrzymałe. Przy ich zakupie otrzymuje się gwarancję na upadek z 10 metrów, wodoszczelności do 100 metrów głębokości i 10-letnią żywotność baterii. Zegarki Casio śmiało można nazwać niezniszczalnymi. Trudno je pokonać grawitacji, ciśnieniu a nawet czasowi! Męskie zegarki Casio to nie lada gratka dla sportowców. Posiadają one funkcję informującą o prędkości przemieszczania się, temperaturze otoczenia, głębokości zanurzenia, wysokości, na której się przebywa. Wysokościomierz zegarków Casio odmierza wysokość od 700 do 10 000 m nad poziomem morza.  

Zegarki Casio – dla kogo to dobry wybór?

Praktycznie dla każdego, ale najbardziej ucieszą one sportowców. Są doskonałe do joggingu, jazdy na rowerze, wspinaczek górskich, gry w piłkę, rzucania młotem, pływania. Gumowa obudowa sprawia, że do zegarka nie przedostaje się ani błoto ani kurz. 

Zarówno męskie jak i damskie zegarki Casio wyposażone są w funkcje takie jak kontrolowanie muzyki, zmiany stref czasowych. Dodatkowo zegarek informuje o kierunku przemieszczania, więc działa jak osobisty kompas. Wszystkie funkcje dostępne są za dotknięciem jednego przycisku, więc zegarki Casio są też bardzo komfortowe w użytkowaniu.  

 Sprawdź sklep z zegarkami Casio – https://www.crazytime.pl/firm-pol-1365155642-Zegarki-Casio.html

Similar Posts