Siłownia Sport

Czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym?

Dla jednych aktywność fizyczna to sposób na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji, dla innych atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu, a dla jeszcze innych metoda na wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki. Niezależnie od obranego celu wiele osób zaczynających dopiero swoją przygodę z ćwiczeniem w klubie fitness zastanawia się nad skorzystaniem z pomocy specjalisty. Czy warto?

Kim jest trener personalny?

Trener osobisty to osoba, która dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zawodowemu pomaga klientom zrealizować obrany cel na siłowni. Niezależnie więc od tego czy chcemy stracić zbędne kilogramy, zwiększyć masę mięśniową czy też wzmocnić konkretne partie ciała, trener personalny podpowie co zrobić, aby efekt został uzyskany w jak najkrótszym czasie. Tego typu specjaliści służą ponadto radą w kwestiach odżywiania, potrafią skutecznie zmotywować, a co najistotniejsze – plan treningowy dobierają do możliwości swoich podopiecznych i jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, mogą go odpowiednio zmodyfikować. Aby otrzymać uprawnienia trenera personalnego nie trzeba ukończyć żadnego narzuconego prawnie szkolenia, zazwyczaj wystarczy kurs instruktora fitness. Po jego ukończeniu trener uzyskuje odpowiedni certyfikat będący potwierdzeniem odbytych zajęć. Tego typu szkolenia oferuje nie tylko Warszawa, ale również odbywają się one w innych miastach i chociaż wybór jest duży, zdecydowanie najlepiej uczyć się od doświadczonych trenerów, takich jak specjaliści z Akademii Trenerów Personalnych Health Factory.

Zalety ćwiczenia z trenerem osobistym

Chociaż za sesje ćwiczeń z trenerem osobistym trzeba zapłacić nieco więcej niż w przypadku zajęć w grupach, rozwiązanie to ma wiele istotnych zalet. Jedną z najważniejszych jest  indywidualny plan treningowy uwzględniający predyspozycje ćwiczącego oraz zamierzony cel. Pamiętajmy też, że kurs na trenera personalnego pozwala m.in. zdobyć wiedzę na temat anatomii oraz zdrowego odżywiania. Dzięki temu pracownicy klubów fitness dbają o to, by ich podopieczni wykonywali ćwiczenia w prawidłowy sposób, co pozwala uniknąć kontuzji, a dodatkowo mogą udzielać fachowych porad dotyczących diety. Nie można też zapominać o tak istotnej kwestii, jaką jest motywacja. Trening personalny to nie tylko szybkie efekty i ćwiczenia dostosowane do indywidualnych możliwości, ale również wsparcie w chwilach zwątpienia.

Czy warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Z całą pewnością tak! Ćwiczenie z trenerem osobistym to mniejsze ryzyko kontuzji, możliwość osiągnięcia zamierzonego celu w krótszym czasie, indywidualne dostosowanie planu treningowego, a także motywacja do aktywności fizycznej i pomoc w ułożeniu optymalnej diety. Ukończony przez specjalistę dobrej jakości kurs trenera osobistego to gwarancja, że jesteśmy pod dobrą opieką i możemy liczyć na fachowe wsparcie podczas ćwiczeń. Taka pomoc sprawdzi się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i zaawansowanych, które są zmęczone treningiem i nie widzą efektów swojej pracy na siłowni.

Similar Posts