Sport

Czego słuchać do biegania i jakie słuchawki wybrać?

tubafm-bieganieBiegasz lub planujesz zacząć biegać? Z muzyką na pewno będzie szło ci jeszcze lepiej! Po prostu zabierz swojego smartfona lub odtwarzacz muzyczny i wybierz się w trasę – muzyka narzuca tempo, nadaje rytm, dlatego wielu biegaczy nie wyobraża sobie swojej pasji bez słuchawek.

Najczęściej wybierana muzyka do joggingu

Każdy ma swój gust muzyczny, dlatego też jeżeli lubisz biegać, zabierz ze sobą taką muzykę, która sprawia ci przyjemność. Na szczytach list przebojów do biegania w Polsce znajdują się między innymi utwory Beyonce, Katy Perry, Rihanny, Ellie Goulding, aby wspomnieć tylko o paru. Popularnością cieszy się też muzyka elektroniczna.

 

Jeżeli chcesz zabrać muzykę na jogging, możesz przygotować wcześniejszą playlistę, ale możesz skorzystać także z jeszcze jednego rozwiązania – radia internetowego, na przykład fm.tuba.pl. Dzięki niemu możesz po prostu wybrać odpowiedni kanał grający ulubioną muzykę i wyruszyć w trasie. Na fm.tuba.pl można również znaleźć specjalne kanały przeznaczone dla biegaczy, które zawierają dynamiczną muzykę, doskonałą do uprawiania sportów.

 

Jakie słuchawki wybrać do biegania?

Jeżeli chcesz słuchać muzyki podczas biegania, nie zapominaj o tym, jak ważne są również odpowiednie słuchawki – powinny zapewniać ci jednocześnie komfort i bezpieczeństwo, ponieważ wtedy, gdy będą blokowały zbyt dużo hałasów z zewnątrz, możesz narazić się na spore ryzyko zderzeń z innymi osobami, rowerami czy samochodami, szczególnie gdy biegasz w mieście.

 

Wobec tego na słuchawki dokanałowe zdecyduj się przede wszystkim wtedy, gdy lubisz uprawiać jogging w lesie lub w innym bezpiecznym miejscu. Do biegania po miejskiej dżungli warto zdecydować się na słuchawki douszne „pchełki”, które wkładane są do uszu, ale nie blokują dźwięków z zewnątrz.

 

Aby słuchawki były dla ciebie wygodne, wybierz model z zausznikiem lub pałąkiem noszonym na głowie lub szyi – wtedy słuchawki będą mocno trzymały się podczas biegu. Możesz zdecydować się również na słuchawki bezprzewodowe, niemniej jednak są one znacznie droższe od tych z przewodem.

Similar Posts