Dieta

Co to jest BMI

Suplementy diety odchudzanie

BMI, czyli po prostu Body Mass Index, z polskiego Indeks Masy Ciała, to bardzo ważne pojęcie, które powinno zainteresować każdego człowieka na poważnie starającego się zrzucić kilogramy. Bo może okazać się w sumie, że po sprawdzeniu swojego BMI najzwyczajniej w świecie wcale nie jest konieczna dieta, a raczej wzięcie się za aktywność fizyczną, która spowoduje, iż nasze ciało będzie bardziej jędrne. Generalnie BMI jest indeksem, który służy do kategoryzowania wagi konkretnych osób w czterech najważniejszych kategoriach: niedowaga, waga prawidłowa, nadwaga oraz otyłość. Można powiedzieć, iż Indeks Masy Ciała pozwala nam na to, aby określić stopień obtłuszczenia ciała, na jego podstawie oszacować obecny stan zdrowia, rokowania na przyszłość. Chociaż trzeba uważać na wyniki BMI, ponieważ w niektórych przypadkach mogą one wprowadzić w błąd. W końcu jeżeli mamy ponadprzeciętnie rozbudowaną masę mięśniową, to ważymy rzekomo zbyt wiele. Jednakże to tylko teoretyczna nadwaga bądź nawet otyłość, ponieważ posiadanie mięśni to nic niewskazanego. Jeśli jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy w siłowni nie byli nigdy w trakcie swojego życia, to zapewne ten problem nas nie dotyczy. A więc bez dwóch zdań powinniśmy wziąć na poważnie wyniki pomiaru!

Co to jest BMI

Co to jest BMINajważniejsze w kwestii obliczania swojego BMI jest to, aby podać dokładną wagę i wzrost. Szczególnie ze wzrostem może być problem, bo w sumie często nie mamy zielonego pojęcia ile mierzymy centymetrów. Niby mniej więcej znamy swój wzrost, ale tak z dokładnością to ciężko podać. Dlatego też warto iść chociażby do lekarza rodzinnego, niech nas zbada, zmierzy, zważy, to z jego strony obowiązek. Są na różnych stronach kalkulatory BMI, więc wystarczy wpisać wzrost, wagę, podać oczywiście swoją płeć, a wreszcie przekonamy się do której grupy należymy. Mamy niedowagę, nadwagę, otyłość, a może na całe szczęście nasza waga jest idealna?

Najbardziej wskazana wartość, taka do której powinniśmy dążyć, jest w granicach 18,5 – 24,99. Od 25 do 30 mówimy o nadwadze, jeżeli BMI wynosi powyżej 30, niestety jesteśmy otyli. W żadnym razie nie deprecjonujmy wyników, które poda nam jeden z kalkulatorów, ponieważ jeżeli nie jesteśmy kulturystami, to wynik nie kłamie. Wiadoma kwestia, nie mamy już zapewne szans na to, aby urosnąć, a więc wypadałoby wreszcie wziąć się za zrzucanie kilogramów. Tak, aby po prostu po pewnym czasie mieć możliwość wejść na wagę, a następnie wpisać ją do kalkulatora i dostrzec, że nareszcie nasza waga jest w normie. Niestety u zbyt wielu osób sytuacja jest taka, iż niestety poziom BMI jest bardzo niekorzystny. Takie mamy dzisiaj czasy, coraz szybciej żyjemy, jemy szybko, nieregularnie, niezdrowo, a więc nie zdziwmy się, że niemiło się zdziwimy po wpisaniu swoich parametrów do kalkulatora. Na całe szczęście jesteśmy pewnie w pełni sił, toteż nie jest za późno na wprowadzenie zmian w swoim życiu.

Similar Posts