Dieta

Co pić w trakcie Intermittent fasting

Co pić w trakcie Intermittent fasting

Intermittent fasting to po prostu czasowe zachowywanie wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów, czyli w skrócie głodówka. Jest to całkiem popularna metoda, szczególnie że to także jeden z najpowszechniejszych sposobów na „walkę” z politykami: czyli jeżeli przykładowo pielęgniarki chcą podwyżek, to po prostu walczą o nie za pomocą głodówki. Jednakże w błędzie jest ktoś kto uważa, że intermittent fasting to głodówka w dosłownym tego słowa znaczeniu. Co jak co, ale taka typowa głodówka jest całkowicie niewskazana. Po prostu chodzi o to, aby w określonym czasie spożyć pokarmy, a potem przez kilka godzin nie dostarczać swojemu organizmowi kolejnych kalorii. Co ciekawe, w przypadku tej diety tak naprawdę nie jest ważne co jemy, ale kiedy. IF można przede wszystkim zalecić takim osobom, które chciałyby zredukować w znacznym stopniu masę ciała, ale oprócz tego są pełnoletnie i generalnie zdrowe. Jeżeli jesteśmy kobietami w ciąży, jeszcze nie możemy kupować legalnie alkoholu w sklepie, bądź wręcz przeciwnie, jesteśmy już starszymi ludźmi, z całą pewnością ta metoda odchudzania nie powinna nas wcale interesować. Także chora wątroba, tarczyca czy nerki całkowicie nas wykluczają.

Co pić w trakcie Intermittent fasting

Co pić w trakcie Intermittent fastingBardzo istotne w kwestii intermittent fasting jest to, aby w trakcie diety intermittent fasting pamiętać o przyjmowaniu płynów. Po pierwsze, bo to zdrowe, po drugie, bo pozwala nam to żyć na normalnym poziomie, nie mamy większych problemów z chociażby nudnościami, a po trzecie: najzwyczajniej w świecie w trakcie dnia będzie nam się zapewne bardzo chciało jeść, a właśnie przyjmowane płyny będą w stanie zahamować uczucie głodu. Przede wszystkim powinniśmy pić wodę, najlepiej niegazowaną. Nawadnia ona organizm, syci pragnienie, ale również dostarcza niezbędnych witamin i składników odżywczych, przede wszystkim chodzi o magnez i sód. Strzałem w dziesiątkę jest również picie kawy i herbaty, jednakże nie używajmy cukru, przyzwyczajmy się do gorzkiego. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem wszelkiego rodzaju wywarów ziołowych, także są one czymś wielce wskazanym. W trakcie intermittent fasting nie powinniśmy pić niczego co ma w sobie cukier, gazowane bąbelki i sztuczne substancje. To wszystko zawiera puste kalorie, wielce niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. A czy można pić alkohol? Trzeba dać sobie na luz z napojami alkoholowymi, przynajmniej na jakiś czas. Po pierwsze, bo są kaloryczne, a po drugie, bo ciężko nie jeść i pić napojów w trakcie konsumpcji wódki czy whisky.

Jednym zdaniem: intermittent fasting to całkiem skuteczna dieta, która jednak będzie naprawdę efektywna tylko i wyłącznie wtedy, gdy będziemy potrafili dobrze do niej podejść. A to niestety nie jest takie powszechne, choć trzeba ufać, że z nami wszystko będzie w porządku.

Similar Posts