Siłownia Sport

Aktywność fizyczna dostępna dla każdego!

Wszechobecny, siedzący tryb życia, zupełnie nie sprzyja aktywności. Dojazdy, praca, obowiązki nie zostawiają wiele czasu na ruch, co może mieć dość negatywne skutki zdrowotne. Jak można sobie z tym poradzić? Czym są stacje treningów umieszczane na zewnątrz w miejscach publicznych? Jakie posiadają urządzenia do ćwiczeń?

Siłownie zewnętrzne – stacje treningu indywidualnego i grupowego

Aby zwiększyć poziom swojej aktywności fizycznej, można wykorzystać coraz popularniejsze sprzęty do ćwiczeń, jakie można spotkać w przestrzeni miejskiej. Spacer, wyprowadzenie psa, czy czas spędzany z dzieckiem, można wykorzystać na przynajmniej kilkanaście minut spędzonych na ćwiczeniach przy pomocy dobrych i porządnych urządzeń. Główną zaletą tego rodzaju siłowni jest możliwość aktywności na świeżym powietrzu. Urządzenia zewnętrzne do fitness można spotkać w parkach, przy szkołach, na osiedlowych skwerach i bulwarach, przy ośrodkach kultury, a nawet przy brzegach wód. Są one dostępne każdemu i nie trzeba za nie płacić (w przeciwieństwie do tradycyjnych, zamkniętych siłowni). Ich wykorzystywanie jest za to doskonałym sposobem na dotlenienie organizmu, poprawę kondycji, ale też ogólnego samopoczucia. Co więcej, otwarta przestrzeń, czy obecność zieleni, znacznie uprzyjemniają czas spędzany na ćwiczeniach. Ważne jest również to, że z zewnętrznej siłowni może skorzystać każdy: dzieci, nastolatkowie, ich rodzice, osoby pracujące, młode matki i ludzie starsi. Producenci przygotowani są na każdą zaistniałą sytuację. Warte uwagi są kompleksowe stacje treningu indywidualnego i grupowego, które w jednym miejscu gromadzą wiele ciekawych urządzeń. Szczegóły można zobaczyć na stronie https://stiig.pl/. Wizyta w takim parku do ćwiczeń jest często jedyną możliwością aktywności, a dzięki temu wszyscy mogą poprawić swoją kondycję (i jednocześnie nawiązać kontakty towarzyskie). Istotne jest też, że ćwiczenia nie wymagają wcześniejszych przygotowań, specjalnych strojów i są dostępne dosłownie o każdej porze.

Urządzenia street workout – rodzaje i zalety

Pomagają one zadbać o zdrowie, gdyż ćwiczenia na nich:

– wpływają korzystnie na pracę mięśnia sercowego,
– poprawiają krążenie,
– usprawniają funkcjonowanie układu mięśniowo-kostnego,
– spowalniają procesy starzenia się organizmu (poprzez dotlenienie komórek).

Należy zaznaczyć, że nawet kilkanaście minut wysiłku fizycznego dziennie staje się doskonałą profilaktyką prozdrowotną. Tym bardziej, kiedy urządzenia zewnętrzne fitness pozwalają na trening każdej partii mięśni. Na siłowni zewnętrznej wybierać można zazwyczaj z następujących sprzętów: podciąg nóg, wahadło, prasa nożna, wioślarz, biegacz, kolarz, naciąg górny czy rozruch barkowy. Oczywiście bardzo ważne jest, by były one w pełni bezpieczne i zgodne z obowiązującymi normami. Chcąc zadbać o zdrowy tryb życia, każdy powinien korzystać z nich przynajmniej od czasu do czasu.

Similar Posts