Dieta

Najgorsze sposoby na odchudzanie czyli 5 sposobów

5 najgorszych sposobów na odchudzanie

To dobrze, że chcesz zrzucić kilka, kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt kilogramów. Złe jest natomiast to, iż w wielu przypadkach zabieramy się do tego w niezbyt odpowiedni sposób. Nawet nie chodzi o to, że niektórzy z nas zapominają o swoim postanowieniu i wracają do starych nawyków żywieniowych. Po prostu chodzi o to, iż najzwyczajniej w świecie bardzo często wybieramy kiepską dietę. Jest tyle fajnych diet na świecie, bardzo skutecznych i zdrowotnych, nie można uprzykrzać sobie życia.


Najgorsze sposoby na odchudzanie czyli 5 sposobów

5 najgorszych sposobów na odchudzanie - najgorsze sposoby na odchudzanie1) Głodówka

Owszem, można zrzucić sporo kilogramów, jednakże cóż z tego, skoro po pewnym czasie zauważymy tzw. efekt jojo? Czyli zbędne kilogramy powrócą, nawet ze zdwojoną siłą. Nie wspominając już o tym, że w wielu przypadkach głodówka prowadzi do wyniszczenia organizmu i groźnych chorób. Chyba najgroźniejsza z nich to anoreksja, która niestety zabiera z roku na rok coraz więcej osób z tego świata; głównie młodych dziewczyn. Gdy prowadzimy głodówkę, do naszego organizmu nie są dostarczane składniki odżywcze. Czujemy się kiepsko, mamy wielkie problemy z włosami, skórą, nie tylko podupadamy na zdrowie, ale również urodzie.

2) Znaczne ograniczenie kalorii

Zwróćmy uwagę na to, że niedostateczna ilość kalorii spowalnia nasz metabolizm, a więc waga stoi w miejscu. Co prawda nie tyjemy, ale również nie chudniemy. Szczególnie młode kobiety wychodzą z założenia, iż 600-1000 kalorii dziennie to odpowiednia dawka dla organizmu. Nic bardziej mylnego, efekty będą żadne, a do tego przez cały dzień będzie odczuwalny męczący głód. I tak jak w przypadku głodówki, zbyt mała ilość składników odżywczych psuje nasze zdrowie i urodę.

3) Dieta złożona z jednego albo kilku składników

Owoce czy warzywa są smaczne i zdrowe – zawierają bardzo wiele witamin i składników odżywczych. Jednakże jeżeli nasza dieta będzie złożona tylko z jabłek, marchewek i sałaty, nie powinniśmy oczekiwać pozytywnych efektów takiego jadłospisu. Owszem, jeżeli się uprzemy, możemy zrobić sobie weekend złożony tylko i wyłącznie z warzyw i owoców, ale po trzech dniach powinniśmy powrócić do normalnego odżywiania się.

4) Połknięcie jaj tasiemca

Generalnie chodzi tutaj o to, że połykamy larwę tasiemca, która w ciągu około czterech tygodni rozwija się w naszym organizmie, a następnie uszczupla o około 15 kilogramów. Nie jest niestety tak fajnie, ponieważ tasiemce zaliczają się do bardzo groźnych pasożytów, które atakują newralgiczne narządy wewnętrzne oraz wyniszczają organizm. Zagrożone jest nasze zdrowie, ale również życie, które jest bezcenne. Owszem, można utracić kilka kilogramów, lecz czy to ma jakikolwiek sens?

5) Dieta wacikowa

Jak w ogóle można pomyśleć o tym, aby połknąć nasączony wodą wacik? Wydaje się to głupie i nierozważne, ale niestety sporo kobiet próbuje w taki sposób zapomnieć o uczuciu głodu. To coś bardzo nierozważnego.

Similar Posts