Uroda Zdrowie

3 sposoby na poprawę kondycji skóry twarzy

Każdy z nas pragnie, aby skóra zachowała dobrą kondycję i młodość na długie lata. Jednak wraz z upływającym czasem skóra również traci zdolność do szybkiej regeneracji, utrzymania odpowiedniej wilgotności skóry jak również staje się coraz mniej jędrna i sprężysta. Oprócz naturalnego procesu starzenia, skóra narażona jest również na wiele czynników: genetycznych, atmosferycznych czy współtowarzyszących chorób. Jednak istnieją sposoby prowadzące do poprawy kondycji skóry!

Domowa pielęgnacja twarzy

Aby zapobiec szybszemu starzeniu się skóry i poprawić nawilżenie oraz napięcie skóry warto zadbać o skórę już w domowym zaciszu. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele kosmetyków poprawiających stan skóry. Należą do nich serum, kremy, peelingi oraz akcesoria do masażu twarzy. Aby zapobiec pojawianiu się oznak starzenia warto sięgnąć po kosmetyki, które w swoim składzie będą zawierały: kwas hialuronowy, retinol, kwasy owocowe: migdałowy, glikolowy, mlekowy, witaminy A,C i E, peptydy czy fitohormony. To składniki aktywne gwarantują odpowiednie nawilżenie skóry, chroniące przed przesuszeniem i odwodnieniem, stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny oraz antyoksydacyjne chroniące przed wolnymi rodnikami.

Zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym

Jednym z podstawowych czynności zapobiegających powstawaniu oznak starzenia jest odpowiednio dobrana pielęgnacja gabinetowa.

Warto zadbać o regularne złuszczanie skóry. W gabinecie mamy dostęp do wielu sposobów oczyszczania skóry: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne. To etap pielęgnacji, który powoduje złuszczenie martwego naskórka oraz lepsze wchłanianie składników aktywnych z preparatów. Dodatkowo regularne złuszczanie zmniejsza rogowacenie, występowanie zaskórników, zmian zapalnych przebarwień czy drobnych zmarszczek.

Do kolejnego ważnego kroku można zaliczyć nawilżanie skóry. W gabinecie kosmetycznym mamy do wyboru: mezoterapię igłową i bezigłową, infuzję tlenową czy peelingi kwasowe. To zabiegi, które dostarczają składniki aktywne w głąb skóry dzięki czemu działają one intensywniej niż nałożone na powierzchnię skóry.

Zabiegi odmładzające w gabinecie medycyny estetycznej

Kolejnym krokiem poprawiającym kondycję skóry są zabiegi odmładzające. Do najskuteczniejszych należą: nici liftingujące, mezoterapia twarzy, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, toksyna botulinowa, stymulatory tkankowe. Głównym zadaniem zabiegów jest pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra się przebudowuje, staje się grubsza, jędrniejsza, redukują się zmarszczki i bruzdy.

Similar Posts