Fitness Uroda Zdrowie

Liporedium – czy to skuteczny środek na otyłość?

Nadwaga a nawet otyłość dotyczą większej części społeczeństwa niż dotąd nam się wydawało. Podjęcie skutecznych działań jest jedyną możliwością.

Przyczyny otyłości

Otyłość może mieć podłoże genetyczne lub hormonalne. Skłonności dziedziczne, schorzenia, na przykład tarczycy to poważny problem. Mamy też jednak ogromny wpływ na fakt przybierania na wadze. Sprzyja mu siedzący tryb życia, objadanie się, szczególnie przed snem i w nocy. Badania wykazują też, że pośrednią przyczyną może być stres – właśnie taki, który zajadamy. Otyłość może być także odpowiedzią na przyjmowane leki, na przykład sterydy.

Konsekwencje otyłości

W przypadku nadwagi, pierwszą kwestią o jakiej myślimy są względy estetyczne. Zmieniony wygląd to jednak tylko jedna strona medalu. Z otyłością związane są problemy z układem krążenia, stawami. Niestety, w takich sytuacjach zaczynamy sięgać po niesprawdzone suplementy, diety cud, które dodatkowo pogarszają stan naszego zdrowia. Żeby skutecznie walczyć z nadmiarem kilogramów potrzebne są trzy czynniki – zdrowa, zbilansowana dieta, sensowna aktywność fizyczna (nie musi to być coś wyczerpującego, na początek warto zacząć chociaż od intensywnych spacerów) oraz suplement wspomagający odchudzanie, który nie zrobi nam krzywdy.

Liporedium 

Na rynku dość dużą półkę zajmuje Liporedium. W jego składzie znajdziemy wyciąg z nasion koli błyszczącej (Cola nitida), wyciąg z owoców pieprzu kajeńskiego (Capsicum annuum), wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis) a także wyciąg ze skórek owoców Garcinia cambogia. Warto, wybierając suplement zastanowić się nad jego skłądem. Kola błyszcząca faktycznie pobudza, ale nie ma istotnego wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej. Pieprz kajeński ma prawdopodobnie wpływ na metabolizm, nie ma jeszcze jednak na ten moment wystarczających badań na ten temat. Faktem jednak jest, że jest on substancją, cieszącą się uznaniem konsumentów i krzywdy nam nie zrobi. Ostrokrzew paragwajski służy do przygotowania yerba mate – osoby pijące regularnie ten napój mówią o oczyszczaniu organizmu z toksyn, działaniu odchudzającym. Nie prowadzi się na ten temat badań klinicznych, wydaje się jednak, że z dużym prawdopodobieństwem, ostrokrzew może wykazywać działanie pozytywne. Ostatni składnik jest natomiast niepodważalnie skuteczny, z uwagi na zawartość kwasu hydrokscytrynowego. Jest go jednak w składzie zdecydowanie najmniej. Czy taki środek jak Liporedium jest idealnym rozwiązaniem? Trudno potwierdzić jego rzeczywistą skuteczność i może spotkać nas zawód. Jest on jednak idealnym dowodem na to, że dobierając suplementy koniecznie powinniśmy zainteresować się składem produktu.

Odchudzanie warto zacząć od „głowy”, uświadamiając sobie jakie schematy zachowań i odżywiania nam szkodzą i starając się je zmienić.

Similar Posts